Grudki perliste prącia a sprawność seksualna – przed i po zabiegu.

Jak rozpoznać grudki perliste

Zainteresowanie wyglądem i funkcjonowanie naszych narządów płciowych jest rzeczą zupełnie normalną. Już od dzieciństwa zastanawiamy się czy nasz penis jest wystarczająco duży czy działa prawidłowo. Porównujemy to z dostępnymi nam źródłami. W dobie internetu bardzo łatwo jest znaleźć obrazy, zdjęcia czy też filmy ukazujące wygląd narządów płciowych u innych mężczyzn. Takie porównywanie może być źródłem kompleksów i również może rodzić wątpliwości czy wszystko u nas jest w normie oraz czy nie cierpimy na jakąś chorobę. W czasie oglądania naszego penisa możemy znaleźć wokół korony żołędzi drobne włókniaczki wyrostki lub wypustki w kolorze ciała, lekko przezroczyste lub białawe. Najczęściej są to grudki perliste. Grudki perliste nie są chorobą i nie można się nimi zarazić. Grudki perliste oczywiście powinniśmy różnicować z chorobami wirusowymi czyli brodawkami płciowymi nazywanymi fachowo kłykcinami. W tym wypadku nasza własna diagnoza może być niewystarczająca i ostateczną odpowiedź powinien dać lekarz specjalista. Jest zrozumiałe, że decyzja o pójściu do lekarza jest trudna. Po prostu wstydzimy się i  obawiamy się że w gabinecie u dermatologa będziemy musieli obnażyć się przed panią doktor i poddać badaniu. Dlatego warto jest skorzystać z bezpłatnej konsultacji w Centrum Terapii Laserowej. Doktor Paweł Kołtowski, specjalista chirurg z 38 letnim doświadczeniem w warunkach pełnej dyskrecji przeprowadzi badanie oceni zmiany i ewentualnie zakwalifikuje do leczenia. Zabieg można przeprowadzić bezpośrednio po konsultacji. 

Dlaczego usuwamy grudki perliste

Wprawdzie grudki perliste nie są chorobą, ale jedynie odmiana anatomiczna ale ze względu na tą inność chcielibyśmy się ich pozbyć, żeby wyglądać tak jak inni. Wstępowanie grudek perlistych na prąciu może budzić również wątpliwości u naszej partnerki. Ma prawo mieć wątpliwości czy jesteśmy zdrowi i czy przypadkiem nie można się tymi brodawkami zarazić. Odrębną sprawą są względy estetyczne. Grudki mogą się jednym podobać a dla innych mogą być wręcz odrażające. Występowanie grudek perlistych nie wpływa bezpośrednio na naszą sprawność seksualną. Wprawdzie mogą się one powiększać i być bardziej widoczne w czasie wzwodu, natomiast nie mają wpływu na samą erekcję. Czasem mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze funkcjonowanie. Gromadzące się resztki moczu i mastka czyli wydzielina łojowa naturalna w tej okolice może się gromadzić w rowku zażołędnym i powodować podrażnienia i stany zapalne. Może to mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i funkcjonowanie.  Szczególnie w przypadku występowania grudek perlistych czy też stulejki powinniśmy dbać o higienę. Należy często odprowadzać napletek i myć całą koronę żołędzi wodą z delikatnym mydłem. 

Czy usunięcie grudek perlistych wpływa na sprawność seksualną

Dyskusyjną sprawą jest czy grudki perliste mogą mieć pozytywny wpływ na nasze życie seksualne? Jako pewna odmienność mogą budzić ciekawość u partnerki. Watpliwe jest czy grudki perliste mogą zwiększać doznania seksualne w trakcie stosunku. Za taką argumentacją mogłyby świadczyć spotykane prezerwatywy czy nakładki z wypustkami (tak zwane „jeżyki”) które miałyby zwiększać przyjemność u partnerki. Jednak w większości przypadków mężczyźni którzy posiadają grudki perliste po prostu chcieliby się ich pozbyć.  W związku z tym zadają sobie pytanie czy taki zabieg jest bezpieczny i czy nie wpłynie negatywnie na funkcjonowanie naszych narządów płciowych. Odpowiedź jest następująca: prawidłowe usunięcie grudek perlistych nie zmniejsza sprawności seksualnej,  nie zmienia czucia i wrażliwości na doznania w okolicy żołędzi ani nie wpływa negatywnie na erekcję. Oczywiście przez pierwsze kilka dni po zabiegu laserowym okolica ma prawo być bardziej wrażliwa. Natomiast po wygojeniu nie pozostają blizny i penis jest w 100% sprawny. Jest jeszcze dodatkowa korzyść. Oprócz budowy anatomicznej nasza sprawność seksualna zależy w dużej mierze od czynników psychologicznych. Dzięki temu że pozbyliśmy się niechcianych narośli zwiększa się nasza samoocena i pewność siebie.  A przez to również zwiększa się nasza potencja.  Dlatego jeżeli występują grudki perliste które są źródłem naszych niepokojów i zmartwień, możemy zupełnie spokojnie i bezpiecznie poddać się laserowemu ich usunięciu. 

Leave a Reply